Silvester van Koten

Silvester van Koten je ekonóm špecializujúci sa na ekonomické experimenty a energetickú ekonómiu, so zvláštnym záujmom o ekonómiu regulácie, dizajn trhu a energetických trhov. Doktorát získal na CERGE-EI v roku 2009. Silvester je držiteľom magisterského titulu v psychológii na Utrecht University. V súčasnosti je docentom na Katedre ekonómie na VŠE v Prahe, senior výskumník na CERGE-EI v Prahe a hosťujúcim profesorom na New Economic School in Moscow.
V súčasnom výskume Silvester hodnotí vplyv štruktúry spotových trhových cien na forwardovú prémiu na trhoch s elektrinou a efektívnosť samoregulačných organizácií s využitím teórie aj ekonomických experimentov. V predchádzajúcom výskume analyzoval účinky transparentnejších finančných trhov na hospodársku súťaž a ceny na trhoch s elektrickou energiou v EÚ, pričom využíval aj ekonomické experimenty. Publikoval v časopisoch ako Energy Economics, Energy Policy, European Economic Review a European Journal of Law & Economics.